poniedziałek, 25 czerwca 2012

Posoborowy "Kościół" zachęca do grzechu!


Św. Pius X pogromca modernizmu w encyklice  Pascendi dominici gregis napisał, że największymi wrogami Kościoła są moderniści, a sam modernizm jest herezją herezji. Aktualnie Kościół posoborowy jest w całości opanowany przez modernistów, a więc de facto przez wrogów Kościoła. Świadczy o tym choćby to, że posoborowy Kościół zachęca do grzechu przeciw I Przykazaniu Bożemu.
Skoro w moim modlitewniku z czasów I Komunii św. w Rachunku sumienia pisze:
Przeciw pierwszemu Przykazaniu Boskiemu grzeszy:
 6. Kto bierze udział w zgromadzeniach czy nabożeństwach innych wyznań.
Na portalu "WIARA (?)" czytam:
Cytat: Czy katolik może uczestniczyć w nabożeństwach innych Kościołów?
Zdzisław Kijas OFM Conv (z książki Odpowiedzi na 101 pytań o ekumenizm) Kościół katolicki nie tylko nie zabrania, ale zachęca swoich wiernych do nabożeństw innych kościołów, bowiem udział taki pozwala lepiej zrozumieć modlitwę tych Kościołów i głębiej uczestniczyć w różnych tradycjach, które rozwinęły się często na podstawie wspólnych korzeni. 
To pytam, czy posoborowy Kościół jest kościołem Jezusa Chrystusa, czy stał się sektą? Czy grzech przeciw pierwszemu Przykazaniu Bożemu może stać się cnotą? O tym, że posoborowa Msza (NOM) jest ohydą spustoszenia, nie ma co wspominać, bo każdy, kto uczestniczy we Mszy św. Wszechczasów wie doskonale.
Dodatkowo niszczy wiarę i prowadzi ludzi do piekła.
Dlatego Pan Jezus zapytał: Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie? Łk 18:8

7 komentarzy:

 1. "Potępiam chrześcijaństwo, podnoszę przeciw Kościołowi chrześcijańskiemu najstraszniejsze ze wszystkich oskarżeń, jakie kiedykolwiek wyszły z ust oskarżyciela. Jest on w najwyższym stopniu skorumpowany… z każdej wartości uczynił jej przeciwieństwo, z każdej prawdy kłamstwo, z każdej prawości nikczemność duszy… Nazywam chrześcijaństwo jednym wielkim przekleństwem, jednym wielkim wewnętrznym zepsuciem, jednym wielkim instynktem zemsty, dla którego żaden środek nie jest dostatecznie trujący, podstępny, mały — nazywam je jedną, nie dającą się zmyć plamą na honorze ludzkości..."
  Tak powiedział wielki mysliciel - Nietsche.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nietsche to piekłoszczyk, podobnie jak Judasz i Luter. Jeśli chcesz iść za nim do piekła to nie moja strata.

  OdpowiedzUsuń
 3. ChrisPIN zgodzę się z tobą ale słowo "chrześcijaństwo" zamienił bym na Kościół katolicki założony nie przez Jezusa tylko przez Cesarza Konstantyna w na soborze nicejskim w 325r Konstantyn zmiksował nauki Jezusa z czystym pogaństwem i tak jest do dzisiaj. Nie obwiniaj proszę Jezusa i szczerych ludzi którzy w niego wierzą. Tak naprawdę żadna religia nie ma nic wspólnego z Ewangelią , Jezus nie przyszedł założyć żadnej religii, tylko głosić prawdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie clips,
   Kościół Katolicki zkanonizowal biblie, a wiec skąd ci "szczerzy ludzie" mogą mieć pewność ze otrzymali prawdziwe słowo Boże?
   albo, czy biblia nie została pozmieniana?
   przecież KK to taka pogańska, zkorumpowana i zła instytucja.
   Ci "szczerzy ludzie" założyli 33 tys sekt protestanckich oczywiscie kazda znich twierdzi ze prowadzona jest przez Ducha Sw.
   Wow, Pan Jezus musi się strasznie cieszyc z takiej "jednosci" w Jego niewidzialnym Kosciele
   Śmiesznie mi Cie zal Panie Clips

   Usuń
 4. Jeżeli ktoś urodzi się w niewoli, to nigdy nie zrozumie czym jest wolność.
  Pan Jezus powiedział o Sobie, że jest Prawdą. Każdy kto się boi prawdy, boi się Pana Jezusa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ty jesteś zaprogramowanym robotem ??? mam wrażenie że prędzej bym się dogadał z automatyczną sekretarką niż z tobą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kpisz czy o drogę pytasz? Cała prawda na moim blogu. Masz okazję skorzystać albo nie. Wybór należy do ciebie.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.