poniedziałek, 1 grudnia 2014

Trudna prawda o naszych czasachW tych tak bardzo smutnych czasach, w których tylu ludzi odstępuje od Boga, nie potrafię wytłumaczyć sobie, jak można prowadzić życie autentycznie chrześcijańskie bez Pokarmu mocnych. W tych czasach, kiedy ciągle jesteśmy otoczeni ludźmi żywiącymi w sercu nienawiść do Boga i ciągle Mu bluźniącymi, pewnym, środkiem, aby nie ulec tej zaraźliwej chorobie, jest tylko wzmacnianie się Eucharystycznym Pokarmem.  
(LRG 8)
Tak o naszych czasach pisał O. Pio przed swoją śmiercią w 1968r. Co napisałby dzisiaj, gdy zła jest coraz więcej???
Trzydzieści lat wcześniej s. Faustyna też napisała o współczesnych sobie czasach:
9/II.[1937].
Ostatki. Ostatnie te dwa dni karnawału, poznałam wielki nawał kar i grzechów. Dał mi Pan poznać w jednym momencie grzechy świata całego w dniu tym popełnione. Zemdlałam z przerażenia i pomimo, że znam całą głębię miłosierdzia Bożego, zdziwiłam się, że Bóg pozwala istnieć ludzkości. I dał mi Pan poznać, kto podtrzymuje istnienie tej ludzkości: to są dusze wybrane, Kiedy dopełni się miara wybranych, świat istniał nie będzie. (Dz 926-927)
Dziwny jest ten świat, śpiewał Czesław Niemen w czasach niedługo po bandyckim SW II, dziwne, że ten zepsuty świat jeszcze istnieje.
Jak ktoś urodzi się w bagnie, to nie wie w jakich czasach żyjemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.